Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ach, je pravda prej, až hrozná. Že nezvítezil Losna

11. 02. 2018 10:50:49
Zas prej ten hroznej Mažńák. Či tak ńák. Politologů, i půllitrologů kecy. A přitom, prej vo co go? Snad až vo ježka. V kleci. U kola Tleskačova! Furt jede se. Zas. A znova, znova, znova ...

Co to posedlo truchlící pozůstalé psát nekrology po prohraných volbách? Místo střízlivého rozboru našich společných strastí, jako by už ztratili smysl pro kolektivní „my”, vydávají se do temné, nedemokratické budoucnosti (?), jež nás po vítězství ..machiavellistického ZemanoBabiše čeká".


Sci-fi místo analýzy, jako by komentáře měly být bulvární přílohou Respektu, aktuálně.cz a dokonce i Hospodářských novin, v nichž jeden takový vizionář popsal své budoucí rozpoložení na cestě z dovolené v Chorvatsku do své nešťastné, zchudlé domoviny, kdy v zahraničí musel po czexitu nechráněn Evropskou unií zaplatit za lékaře, ačkoli doma je zadarmo! Milý příteli, na světě není nic zadarmo. Nečtou snad jeho list ekonomové?

Co všechno nevymyslí chorý rozum unionistů! Život bez Unie, toť bídné živoření v zabarikádované zemi. Dobře že Asiaté nebo Jihoameričané neumějí česky. Jako všichni cestují a obchodují vesele s celým světem a po žádném unifikačním experimentu netouží. Odkud to blouznilství? Jako by se volby prezidenta týkaly jejich představy tragédie.

Nešťastný je ,,hluboký rozkol národa" (dle levice společnosti, nejlépe multietnické) a komentáře o smíření tu nic nezmohou. Volby prý vyhrál neopodstatněný strach a obavy. No budiž, ale co s tím?
„Přesvědčit voliče prezidenta Zemana, s nimiž sdílíme politické společenství a o nichž bychom si neměli myslet, že jsou v něčem horší nebo morálně pokleslí. Je nutné vrátit demokratické politice její občanskou a civilní podobu.”(?) Autor těchto řádků vidí lék na obavy v kultivovaném dialogu s pomýlenci, jako by etiketa mohla svědčit o pravdě. Uhlazení a uctiví bývají ti největší lháři!!!

Jiný profesor upozorňuje na ekonomickou nerovnost mezi voliči obou táborů, „když 30 procent frustrované populace pobírá ostudně nízké mzdy za těžkou a nepříjemnou práci, které stěží stačí na přežívání rodiny od výplaty k výplatě.” To je sice smutná pravda a není snadné s tím pohnout, ale že by to byl důvod vzpoury proti elitě, jestliže naprostá většina (90 procent) nežije v bídě a je se svou situací v době plné zaměstnanosti celkem spokojena?

O dnešním rozkolu nesvědčí starosti existenční, nýbrž obavy existenciální a náš akademik také hodlá lidi přesvědčovat „bez nadávek a nálepkování, slušně a důstojně”, aby je vyvedl z omylu xenofobie, nacionalismu a antievropanství. A tady je zakopán pes!

Ti prostí lidé jsou hluboce uraženi, oni totiž žádnou xenofobií, nacionalismem a antievropanstvím netrpí. To jsou ty nálepky, které nesnášejí, a proto volili Zemana a odpustili mu jeho lži a hříchy. Jakápak nechuť k cizincům, zvykli si i na Vietnamce a bez potíží tolerují Ukrajince a Rusy. Dobře vědí, že děti těchto přistěhovalců - a když ne děti, tak jistě vnuci - budou Češi jako poleno.
Nacionalismus? Je snad láska k domovu a přesvědčení, že má zůstat takový, jaký je, něco špatného?
A proč nám mají dnes vládnout místo Vídně cizí a nevolení odněkud z Bruselu?

Antievropanství? Má snad někdo něco proti evropským národům? Proč svůj spolek nazýváte Evropou, naši společnou civilizaci tisíciletých národních států. Proč by si neměly samy vládnout malé i velké jako po celém světě? Z vaší víry ve svět bez hranic máme ony „neopodstatněné obavy”, vždyť den co den vidíme zločiny páchané ve vaší vysněné multietnické společnosti.

Kosmopolitní inteligence může přesvědčovat a chlácholit, jak dlouho chce. Nemá odpověď na obavy zdravého rozumu, zápasí s demagogy, za nimiž nevidí vlastence. Kdyby lidé mohli milovat abstraktní představu eurostátu více než svůj domov, nemusela by jim být vnucována a dávno by takový útvar už vznikl.

A teprve až se ideologií napadený intelekt uzdraví, bude rozkol národa zažehnán!!!
Zdroj viz.:
https://www.novinky.cz/komentare/462711-komentar-rozpolceny-narod-alexander-tomsky.html


P.S.: No nic. Jen ono ,,PéEs". Řádků pár, kdeže je zakopán as. Onen pes. A stále. I dnes. A dejme sobě hladce obratce. Třeba, zas, i Vendu Hlodavce. S jeho vybranými hosty. I oni chtějí, a včetně jeho, udržet sobě svoje posty. A až zas bude leckdo narážet svou pípu, atˇ připomene si. Že leccos nejni nový. Nakonec, i v dobách ,,Rychlej šípů", viz. :

Autor: Jiří Jiroudek | neděle 11.2.2018 10:50 | karma článku: 25.01 | přečteno: 667x


Další články blogera

Jiří Jiroudek

Per ardua ad astra

V úterý 10. července oslavila Velká Británie sté výročí založení Královských leteckých sil.(RAF). 12. července pak uběhlo také již sedmaosmdesát let od založení 310. československé stíhací perutě RAF.

14.7.2018 v 18:08 | Karma článku: 13.26 | Přečteno: 283 | Diskuse

Jiří Jiroudek

V dnešním světě se k čemukoliv mohou vyjadřovat i naprostí idioté

Inu, mohou. Nakonec proč ne. Je svoboda a demokracie a i pokrok nese své. Všem. I idiotům. Pravda a láska, i lež jak věž. Obé nejednou však až totéž jsou. A proto. Věz a věř. V jediné. V teorii poznání!

12.7.2018 v 13:56 | Karma článku: 10.71 | Přečteno: 902 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Den D - Vylodění v Normandii

6. června 1944 se spojenecké jednotky vylodily na okupovaném francouzském pobřeží v Normandii. Inu, historie. Minulé století. Žijeme dnes a současností. Jen si dnes málo kdo uvědomuje, že ...

6.6.2018 v 10:21 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 379 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Rozpustile rozpuštěný, potažmo až vypuštěný?

Poslanci dnes nečekaně hlasovali o rozpuštění Sněmovny. A japjeto s tým rozpuštěním a vypuštěním. A je tady tůto vůbec možný? Ále jojo. Je. Viz, anebo zmiz. Hmyz.Páteční schůze dolní komory parlamentu začala trochu nestandardně.

1.6.2018 v 12:56 | Karma článku: 8.89 | Přečteno: 435 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Vlastimil Fürst

Zpočátku je víra téměř neviditelná

Řekl: „Čemu se podobá Boží království a k čemu je přirovnám? Je jako hořčičné zrno, které člověk zasel do své zahrady; vyrostlo, je z něho strom a ptáci se uhnízdili v jeho větvích.“ (Lukáš 13,18+19)

20.7.2018 v 21:31 | Karma článku: 14.96 | Přečteno: 195 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Za tento blábol vám plus dát nemohu

Těmito slovy ukončil pan Radim Hliňák svůj kritický diskusní příspěvek pod mým článkem „Izrael: Slovo k novému základnímu zákonu“ (20/7). Dále uvedl, že „nikdy nečetl hloupější blog“.

20.7.2018 v 17:17 | Karma článku: 30.29 | Přečteno: 688 | Diskuse

Pavlína Dvořáková

Krize našeho věku

V poslední době se mi zdá, že se stále více lidí v mém věku (rozuměj kolem třicítky) dostává do krize.

20.7.2018 v 11:17 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 805 | Diskuse

Patrik Juda

Profesor Lukeš z Bostonské university dostal v Událostech záchvat zloby z pana Jakla

Kritik Čechů a muž s tím nejameričtějším přízvukem na světě byl opět na dálku v ČT. Pan Jakl v něm probudil strašidelnou zlobu. Proč? Pan Jakl měl prostě jiný názor a on to neunesl. Jsou pan Kubal a muž s koňským ohonem z Kremlu?

20.7.2018 v 5:06 | Karma článku: 45.30 | Přečteno: 4368 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Upřímné potěší

Těmito slovy byli všichni jeho protivníci zahanbeni, ale celý zástup se radoval nad podivuhodnými činy, které Ježíš konal. (Lukáš 13,17)

19.7.2018 v 21:31 | Karma článku: 16.12 | Přečteno: 234 | Diskuse
Počet článků 496 Celková karma 12.69 Průměrná čtenost 527

Jsem bezesporu svérázný, jedinečný a neopakovatelný originál a unikát. Samozřejmě, že svým způsobem, tak jako každý.

Najdete na iDNES.cz