Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ach, je pravda prej, až hrozná. Že nezvítezil Losna

11. 02. 2018 10:50:49
Zas prej ten hroznej Mažńák. Či tak ńák. Politologů, i půllitrologů kecy. A přitom, prej vo co go? Snad až vo ježka. V kleci. U kola Tleskačova! Furt jede se. Zas. A znova, znova, znova ...

Co to posedlo truchlící pozůstalé psát nekrology po prohraných volbách? Místo střízlivého rozboru našich společných strastí, jako by už ztratili smysl pro kolektivní „my”, vydávají se do temné, nedemokratické budoucnosti (?), jež nás po vítězství ..machiavellistického ZemanoBabiše čeká".


Sci-fi místo analýzy, jako by komentáře měly být bulvární přílohou Respektu, aktuálně.cz a dokonce i Hospodářských novin, v nichž jeden takový vizionář popsal své budoucí rozpoložení na cestě z dovolené v Chorvatsku do své nešťastné, zchudlé domoviny, kdy v zahraničí musel po czexitu nechráněn Evropskou unií zaplatit za lékaře, ačkoli doma je zadarmo! Milý příteli, na světě není nic zadarmo. Nečtou snad jeho list ekonomové?

Co všechno nevymyslí chorý rozum unionistů! Život bez Unie, toť bídné živoření v zabarikádované zemi. Dobře že Asiaté nebo Jihoameričané neumějí česky. Jako všichni cestují a obchodují vesele s celým světem a po žádném unifikačním experimentu netouží. Odkud to blouznilství? Jako by se volby prezidenta týkaly jejich představy tragédie.

Nešťastný je ,,hluboký rozkol národa" (dle levice společnosti, nejlépe multietnické) a komentáře o smíření tu nic nezmohou. Volby prý vyhrál neopodstatněný strach a obavy. No budiž, ale co s tím?
„Přesvědčit voliče prezidenta Zemana, s nimiž sdílíme politické společenství a o nichž bychom si neměli myslet, že jsou v něčem horší nebo morálně pokleslí. Je nutné vrátit demokratické politice její občanskou a civilní podobu.”(?) Autor těchto řádků vidí lék na obavy v kultivovaném dialogu s pomýlenci, jako by etiketa mohla svědčit o pravdě. Uhlazení a uctiví bývají ti největší lháři!!!

Jiný profesor upozorňuje na ekonomickou nerovnost mezi voliči obou táborů, „když 30 procent frustrované populace pobírá ostudně nízké mzdy za těžkou a nepříjemnou práci, které stěží stačí na přežívání rodiny od výplaty k výplatě.” To je sice smutná pravda a není snadné s tím pohnout, ale že by to byl důvod vzpoury proti elitě, jestliže naprostá většina (90 procent) nežije v bídě a je se svou situací v době plné zaměstnanosti celkem spokojena?

O dnešním rozkolu nesvědčí starosti existenční, nýbrž obavy existenciální a náš akademik také hodlá lidi přesvědčovat „bez nadávek a nálepkování, slušně a důstojně”, aby je vyvedl z omylu xenofobie, nacionalismu a antievropanství. A tady je zakopán pes!

Ti prostí lidé jsou hluboce uraženi, oni totiž žádnou xenofobií, nacionalismem a antievropanstvím netrpí. To jsou ty nálepky, které nesnášejí, a proto volili Zemana a odpustili mu jeho lži a hříchy. Jakápak nechuť k cizincům, zvykli si i na Vietnamce a bez potíží tolerují Ukrajince a Rusy. Dobře vědí, že děti těchto přistěhovalců - a když ne děti, tak jistě vnuci - budou Češi jako poleno.
Nacionalismus? Je snad láska k domovu a přesvědčení, že má zůstat takový, jaký je, něco špatného?
A proč nám mají dnes vládnout místo Vídně cizí a nevolení odněkud z Bruselu?

Antievropanství? Má snad někdo něco proti evropským národům? Proč svůj spolek nazýváte Evropou, naši společnou civilizaci tisíciletých národních států. Proč by si neměly samy vládnout malé i velké jako po celém světě? Z vaší víry ve svět bez hranic máme ony „neopodstatněné obavy”, vždyť den co den vidíme zločiny páchané ve vaší vysněné multietnické společnosti.

Kosmopolitní inteligence může přesvědčovat a chlácholit, jak dlouho chce. Nemá odpověď na obavy zdravého rozumu, zápasí s demagogy, za nimiž nevidí vlastence. Kdyby lidé mohli milovat abstraktní představu eurostátu více než svůj domov, nemusela by jim být vnucována a dávno by takový útvar už vznikl.

A teprve až se ideologií napadený intelekt uzdraví, bude rozkol národa zažehnán!!!
Zdroj viz.:
https://www.novinky.cz/komentare/462711-komentar-rozpolceny-narod-alexander-tomsky.html


P.S.: No nic. Jen ono ,,PéEs". Řádků pár, kdeže je zakopán as. Onen pes. A stále. I dnes. A dejme sobě hladce obratce. Třeba, zas, i Vendu Hlodavce. S jeho vybranými hosty. I oni chtějí, a včetně jeho, udržet sobě svoje posty. A až zas bude leckdo narážet svou pípu, atˇ připomene si. Že leccos nejni nový. Nakonec, i v dobách ,,Rychlej šípů", viz. :

Autor: Jiří Jiroudek | neděle 11.2.2018 10:50 | karma článku: 24.59 | přečteno: 628x


Další články blogera

Jiří Jiroudek

Je nejvyšší čas na poučení z krizového vývoje!

Tedy, ne že by se tak nedělo. A již velmi, velmi dlouho. Vždytˇ i ,,na tom našem dvoře všechno to krákoře"(česká lidová). I ,,strejček vůl, teta kráva. Každej půl. Rady dává" (V+W+J).

1.2.2018 v 21:32 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Naděje? Ale čí a na co.

Všetko, čo je staré a zhnilé, něch odpadně! Tak nějak burácel Gusta Husákojc, když se chopil práporu normalizačního. Inu, historie. Ale nejen. Skoro deja vů. A až čerstvé, ač v mnohém až stejně zapáchající.

30.1.2018 v 16:38 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 288 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Velká hradubická ,,štíplčejz"

Ano ano přátelé. Opět. Po pěti letech, čili o pět. Teda let. Se posunul. Čas. Nám všem. Zas. I v nás. Kde kdo sázel na favorita. Toho svého. Jediného. A ... Prej hyn sa hukáže. V naději, že snad. Že ...

27.1.2018 v 11:05 | Karma článku: 11.65 | Přečteno: 330 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Laďka Sindlerova

Co pamatuji, na lyžích mi šlo každou vteřinu o život, ale snažila jsem se.

Když jsem dnes v TV sledovala přenosy z OH, zase jsem se v duchu všem poklonila, protože jsem se této úžasné sportovní disciplině nikdy nenaučila.

17.2.2018 v 22:34 | Karma článku: 5.21 | Přečteno: 176 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Budeš lovit lidi

Ježíš řekl Šimonovi: „Neboj se, od této chvíle budeš lovit lidi.“ (Bible, evangelium podle Lukáš 5,10)

17.2.2018 v 21:31 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 160 | Diskuse

Antonín Strnad

Tady se uklízí?

U nás v paneláku se nikdy nevyskytl žádný zásadní problém s uklízením. Když něco funguje, člověka ani nenapadne, že to není samo sebou a někde jinde to může být jinak.

17.2.2018 v 11:30 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 495 | Diskuse

Kateřina Karolová

Já, Doktorin - dopis číslo 43

V Čechách se mi to nestalo, a tady v Německu jen jednou a naposled. Zaměstnavatel se pochlapil a věnoval svým ovečkám coby vánoční dárek něco opravdu milého a smysluplného. Kéž by se to někdy opakovalo.

17.2.2018 v 8:00 | Karma článku: 24.15 | Přečteno: 603 | Diskuse

Jan Jílek

Kmitám sem, kmitám tam

Zvykl jsem si občas kmitat večer po bytě, vždy tak hodinu, abych měl trochu pohyb lymfy a dostatečný počet kroků, vedoucí k hubnutí. LCHF sice vede sama o sobě, pokud je správně nastavena k hubnutí, ale dá se tomu pomoc.

17.2.2018 v 1:10 | Karma článku: 8.43 | Přečteno: 259 | Diskuse
Počet článků 488 Celková karma 14.57 Průměrná čtenost 524

Jsem bezesporu svérázný, jedinečný a neopakovatelný originál a unikát. Samozřejmě, že svým způsobem, tak jako každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.